Çərşənbə axşamı 04.10.2022

Azərbaycan Premyer Liqasında və ölkə kubokunda yeni mövsümün təqvimi

Azərbaycan Premyer Liqasında və ölkə kubokunda yeni mövsümün təqvimi

Azərbaycan Premyer Liqasında 2022/2023 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Peşəkar Futbol Liqasından verilən məlumata görə, avqustun 5-də start götürəcək çempionat 2023-cü il mayın 28-də başa çatacaq.

Noyabrın 16-da start veriləcək Azərbaycan kubokuna isə 2023-cü il iyunun 13-də yekun vurulacaq.

Azərbaycan Premyer Liqası,

2022/23 mövsümünün

Təqvimi


I dövrə

I tur
5-7 avqust 2022-ci il

“Sabah” (Bakı) - “Sumqayıt”

“Kəpəz” (Gəncə) – “Zirə” (Bakı)

“Şamaxı” – “Neftçi” (Bakı)

“Turan Tovuz” – “Qəbələ”

“Qarabağ” (Ağdam) – “Səbail” (Bakı)

9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

10 avqust: UEFA Superkuboku (Helsinki)

11 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

II tur
12-14 avqust

“Sumqayıt” – “Qarabağ”

“Səbail” – “Turan Tovuz”

“Qəbələ” – “Şamaxı”

“Neftçi” – “Kəpəz”

“Zirə” – “Sabah”

16-17 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

18 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

III tur
19-21 avqust

“Zirə” – “Sumqayıt”

“Sabah” – “Neftçi”

“Kəpəz” – “Qəbələ”

“Şamaxı” – “Səbail”

“Turan Tovuz” – “Qarabağ”

23-24 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

25 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

25 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

26 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

IV tur
26-28 avqust

“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”

“Qarabağ” – “Şamaxı”

“Səbail” – “Kəpəz”

“Qəbələ” – “Sabah”

“Neftçi” – “Zirə”

V tur
2-4 sentyabr

“Neftçi” – “Sumqayıt”

“Zirə” – “Qəbələ”

“Sabah” – “Səbail”

“Kəpəz” – “Qarabağ”

“Şamaxı” – “Turan Tovuz”

6-7 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

8 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

VI tur
9-11 sentyabr

“Sumqayıt” – “Şamaxı”

“Turan Tovuz” – “Kəpəz”

“Qarabağ” – “Sabah”

“Səbail” – “Zirə”

“Qəbələ” – “Neftçi”

13-14 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

15 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

VII tur
16-18 sentyabr

“Qəbələ” – “Sumqayıt”

“Neftçi” – “Səbail”

“Zirə” – “Qarabağ”

“Sabah” – “Turan Tovuz”

“Kəpəz” – “Şamaxı”

22 sentyabr: Millətlər Liqası – Slovakiya – Azərbaycan

25 sentyabr: Millətlər Liqası - Azərbaycan – Qazaxıstan

VIII tur
1-3 oktyabr

“Sumqayıt” – “Kəpəz”

“Şamaxı” – “Sabah”

“Turan Tovuz” – “Zirə”

“Qarabağ” – “Neftçi”

“Səbail” – “Qəbələ”

4-5 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

6 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

IX tur
7-9 oktyabr

“Səbail” – “Sumqayıt”

“Qəbələ” – “Qarabağ”

“Neftçi” – “Turan Tovuz”

“Zirə” – “Şamaxı”

“Sabah” – “Kəpəz”

11-12 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

13 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

II dövrə

X tur
14-16 oktyabr

“Qarabağ” – “Sumqayıt”

“Turan Tovuz” – “Səbail”

“Şamaxı” – “Qəbələ”

“Kəpəz” – “Neftçi”

“Sabah” – “Zirə”

XI tur
21-23 oktyabr

“Sumqayıt” – “Zirə”

“Neftçi” – “Sabah”

“Qəbələ” – “Kəpəz”

“Səbail” – “Şamaxı”

“Qarabağ” – “Turan Tovuz”

25-26 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

27 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

XII tur
28-30 oktyabr

“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”

“Şamaxı” – “Qarabağ”

“Kəpəz” – “Səbail”

“Sabah” – “Qəbələ”

“Zirə” – “Neftçi”

1-2 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

3 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

XIII tur
4-6 noyabr

“Sumqayıt” – “Neftçi”

“Qəbələ” – “Zirə”

“Səbail” – “Sabah”

“Qarabağ” – “Kəpəz”

“Turan Tovuz” – “Şamaxı”

7 noyabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması

XIV tur
11-13 noyabr

“Şamaxı” – “Sumqayıt”

“Kəpəz” – “Turan Tovuz”

“Sabah” – “Qarabağ”

“Zirə” – “Səbail”

“Neftçi” – “Qəbələ”

16 noyabr: Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinə keçid üçün oyun

14-20 noyabr: milli komandaların rəsmi yoldaşlıq görüşləri üçün müddət

22-23 noyabr
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinin oyunları

XV tur
27-29 noyabr

“Sumqayıt” – “Qəbələ”

“Səbail” – “Neftçi”

“Qarabağ” – “Zirə”

“Turan Tovuz” – “Sabah”

“Şamaxı” – “Kəpəz”

XVI tur
2-4 dekabr

“Kəpəz” – “Sumqayıt”

“Sabah” – “Şamaxı”

“Zirə” – “Turan Tovuz”

“Neftçi” – “Qarabağ”

“Qəbələ” – “Səbail”

8-9 dekabr
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

XVII tur
13-15 dekabr

“Sumqayıt” – “Səbail”

“Qarabağ” – “Qəbələ”

“Turan Tovuz” – “Neftçi”

“Şamaxı” – “Zirə”

“Kəpəz” – “Sabah”

19-20 dekabr
Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

XVIII tur
23-25 dekabr

“Sumqayıt” – “Sabah”

“Zirə” – “Kəpəz”

“Neftçi” – “Şamaxı”

“Qəbələ” – “Turan Tovuz”

“Səbail” – “Qarabağ”

III dövrə

XIX tur
24-26 yanvar 2023-cü il

“Zirə” – “Sumqayıt”

“Sabah” – “Neftçi”

“Kəpəz” – “Qəbələ”

“Şamaxı” – “Səbail”

“Turan Tovuz” – “Qarabağ”

XX tur
30 yanvar -1 fevral

“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”

“Qarabağ” – “Şamaxı”

“Səbail” – “Kəpəz”

“Qəbələ” – “Sabah”

“Neftçi” – “Zirə”

XXI tur
4-6 fevral

“Neftçi” – “Sumqayıt”

“Zirə” – “Qəbələ”

“Sabah” – “Səbail”

“Kəpəz” – “Qarabağ”

“Şamaxı” – “Turan Tovuz”

XXII tur
10-12 fevral

“Sumqayıt” – “Şamaxı”

“Turan Tovuz” – “Kəpəz”

“Qarabağ” – “Sabah”

“Səbail” – “Zirə”

“Qəbələ” – “Neftçi”

14-15 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

16 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXIII tur
17-19 fevral

“Qəbələ” – “Sumqayıt”

“Neftçi” – “Səbail”

“Zirə” – “Qarabağ”

“Sabah” – “Turan Tovuz”

“Kəpəz” – “Şamaxı”

21-22 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları

24 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması

XXIV tur
23-25 fevral

“Sumqayıt” – “Kəpəz”

“Şamaxı” – “Sabah”

“Turan Tovuz” – “Zirə”

“Qarabağ” – “Neftçi”

“Səbail” – “Qəbələ”

XXV tur
3-5 mart

“Səbail” – “Sumqayıt”

“Qəbələ” – “Qarabağ”

“Neftçi” – “Turan Tovuz”

“Zirə” – “Şamaxı”

“Sabah” – “Kəpəz”

7-8 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

9 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXVI tur
10-12 mart

“Sabah” – “Sumqayıt”

“Kəpəz” – “Zirə”

“Şamaxı” – “Neftçi”

“Turan Tovuz” – “Qəbələ”

“Qarabağ” – “Səbail”

14-15 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

16 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

17 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması

XXVII tur
17-19 mart

“Sumqayıt” – “Qarabağ”

“Səbail” – “Turan Tovuz”

“Qəbələ” – “Şamaxı”

“Neftçi” – “Kəpəz”

“Zirə” – “Sabah”

20-28 mart: milli komandaların toplanışı üçün ayrılmış vaxt

IV dövrə

XXVIII tur
1-3 aprel

“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”

“Şamaxı” – “Qarabağ”

“Kəpəz” – “Səbail”

“Sabah” – “Qəbələ”

“Zirə” – “Neftçi”

XXIX
7-9 aprel

“Sumqayıt” – “Neftçi”

“Qəbələ” – “Zirə”

“Səbail” – “Sabah”

“Qarabağ” – “Kəpəz”

“Turan Tovuz” – “Şamaxı”

11-12 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

13 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXX tur
14-16 aprel

“Şamaxı” – “Sumqayıt”

“Kəpəz” – “Turan Tovuz”

“Sabah” – “Qarabağ”

“Zirə” – “Səbail”

“Neftçi” – “Qəbələ”

18-19 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

20 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

19 aprel
Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXXI tur
22-24 aprel

“Sumqayıt” – “Qəbələ”

“Səbail” – “Neftçi”

“Qarabağ” – “Zirə”

“Turan Tovuz” – “Sabah”

“Şamaxı” – “Kəpəz”

27 aprel
Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXXII tur
30 aprel - 2 may

“Kəpəz” – “Sumqayıt”

“Sabah” – “Şamaxı”

“Zirə” – “Turan Tovuz”

“Neftçi” – “Qarabağ”

“Qəbələ” – “Səbail”

XXXIII tur
5-7 may

“Sumqayıt” – “Səbail”

“Qarabağ” – “Qəbələ”

“Turan Tovuz” – “Neftçi”

“Şamaxı” – “Zirə”

“Kəpəz” – “Sabah”

9-10 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

11 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXXIV tur
12-14 may

“Sumqayıt” – “Sabah”

“Zirə” – “Kəpəz”

“Neftçi” – “Şamaxı”

“Qəbələ” – “Turan Tovuz”

“Səbail” – “Qarabağ”

16-17 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

18 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXXV tur
21 may

“Qarabağ” – “Sumqayıt”

“Turan Tovuz” – “Səbail”

“Kəpəz” – “Neftçi”

“Şamaxı” – “Qəbələ”

“Sabah” – “Zirə”

XXXVI tur
28 may

“Sumqayıt” – “Zirə”

“Neftçi” – “Sabah”

“Qəbələ” – “Kəpəz”

“Səbail” – “Şamaxı”

“Qarabağ” – “Turan Tovuz”

31 may: Avropa Liqasının finalı (Budapeşt)

3 iyun

Azərbaycan Kubokunun finalı

7 iyun: Konfrans Liqasının finalı (Praqa)

10 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (İstanbul)